Kuchnia Polska "Gąska"
O nas

Restauracja Gąska

Kuchnia Polska „Gąska” to restauracja w centrum Krakowskiego Podgórza – na wprost Rynku Podgórskiego przy ul. Limanowskiego 1. To idealne miejsce dla osób, które pragną spędzać czas w gronie przyjaciół, znajomych, rodziny i cenią sobie ponadczasowy smak kuchni polskiej i kameralną atmosferę. To miejsce dla Państwa stworzyła firma Polskie Nastroje S.C. – czyli nas dwoje Ola i Piotrek.

 

Specjalnością restauracji są potrawy kuchni polskiej a w szczególności gęsina.

Gęsina

Wyjątkowe, tradycyjne potrawy z gęsiny, takie jak: gęsi pasztet własnej produkcji podany z obwarzankiem krakowskim, bulion z gęsi z domowym makaronem, szarpana gęsina podawana z wiśniami duszonymi w czerwonym winie, prażoną kaszą gryczaną i pikantną fasolką szparagową. Polska gęsina to ekologiczne mięso najwyższej jakości. Gęsina wprost zachwyca swoim smakiem, kruchością i delikatnością, a przede wszystkim zaliczana jest do zdrowej żywności.

Polskie dania

Specjalnie przygotowane według sprawdzonych domowych receptur dania tradycyjnej kuchni polskiej, wśród których należy wyróżnić zupę pomidorową i kotlet schabowy czy gołąbki z gęsiną.

Pozostałe dania

Wszystkich dań nie sposób wymieniać. Należy przyjść i zakosztować.

 

Zamiast surówek do każdego z dań mamy dla Państwa ogórki kiszone oraz kapustę kiszoną prosto z Gminy Charsznica.

WYRÓŻNIENIE CZWARTY ROK Z RZĘDU

Dzięki głosom naszych gości uzyskaliśmy wyróżnienie Certificate of Excellence 2018 oraz 2019 serwisu oraz Travellers Choice 2020 i 2021
Trip Advisor i na stałe zagościliśmy w krakowskim top 10 tego serwisu.

 

 

WIELOKROTNIE NAGRODZENI W FESTIWALU RESTAURANT WEEK POLSKA

Z dumą informujemy, że głosami uczestników Restaurant Week Polska zostaliśmy wyróżnieni nagrodą za „najlepsze danie główne” wśród krakowskich restauracji w 2017 roku, „najlepszą przystawkę” wśród krakowskich restauracji w 2019 roku oraz zajęliśmy zaszczytne trzecie miejsce w rankingu krakowskich restauracji w 2019 roku.

 

Dziękujemy